Sağlık

Ciltteki Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz? Cilt Bakımına Dair İpuçları

Ergenlikle başlayan ciltte bir takım sivilce ve izler, gençleri bir hayli zor duruma sokmaktadır. Ancak yaşınız ilerlediyse ve ergenlikten sonra dahi hala cildinizle ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız önereceğimiz yöntemleri denemenizde fayda var.

Ciltteki Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur?

Eğer bu sivilcelerle uğraşmaktan artık sıkıldıysanız belli başlı önlemler alarak cildinizin daha sağlıklı ve sivilcelerden uzak kalmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle sivilcelerinize hiçbir zaman dokunmamanız gerekiyor. Bilinçli olarak dokunduğunuz durumlardan bahsediyoruz. Sivilceyi patlatmak da aynı şekilde sivilcenin cilt üzerindeki yayılımını arttırır.

Cildinizi düzenli olarak yıkamalısınız. Günde en az birkaç defa saf su ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Böylelikle su, cildinizdeki fazla yağı ve sivilceden geçen sıvıları temizleyecektir.

Cildinize sağlıklı maskeler uygulayabilirsiniz. Genellikle besinlerin faydalı içerikleriyle oluşturulan cilt maskelerini deneyebilir ve haftada bir defa olmak üzere düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Cilt maskelerini ister evinizde yapabilir isterseniz de kozmetik mağazalarında satılan hazır şeklinde satın alabilirsiniz. Ancak ürünün kaliteli olup olmadığına karar kıldıktan sonra almayı unutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu