Moda

Saç Kesimlerine Göre Erkeklerin Karakteristik Özellikleri

Modanın vazgeçilmezi olan saç kesimleri için kişinin karakterini yansıttığı söyleniyor. Ancak bu durum kimi zaman tamamiyle iddiadan öteye geçememektedir. Uzun, kısa, kıvırcık, dalgalı gibi pek çok saç çeşidinin yanı sıra özel olarak tasarlanmış saç kesimleri de kişinin aslında nasıl biri olduğu ve ne tarz tavırlar takındığı konusunda bilgi verdiği belirtilmektedir. Peki bu iddialar ne kadar doğrudur? Hangi saç tipi hangi karakteri yansıtmaktadır?

Üç Numara Saçlar Ciddi Erkeklere Göre

Saçını üç numaraya vurduran insanların genellikle yüz şekli ile uyumlu olmasından ötürü bu saç kesimini yaptığı bilinmektedir. Oldukça ciddi bir görüntü veren bu saç kesimi, kişinin karakteristik olarak sabırlı ve ciddi bir insan olduğunu göstermektedir. Eğer saç kesimi böyle olan biriyle tanışmışsanız belirttiğimiz karakteristik özelliklere sahip olup olmadığını kontrol ediniz.

Uzun Saçlar Asiliğin ve Marjinalliğin Sembolüdür

Saçlarını omuz hizasına getiren ve hatta daha da uzatan erkeklerin saçlarını üç numaraya vurduran erkeklere göre daha marjinal ve sosyal olduğu vurgulanır. Asiliği simgeleyen uzun saçın erkeklere ayrı bir karizmatik hava verdiği söylenmektedir.

Modada çeşitli saç stilleri hakkında karakteristik özellik tanımı yapılmaktadır. Bu tanımlar ne kadar gerçeği yansıtır bilinmez ancak kimi zaman doğru çıkabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu