Sağlık

Diş İpi Neden Kullanılmalı? Doktorlar Sürekli Tavsiye Ediyor!

Son yıllarda kullanımı artan diş ipinin faydalarına değineceğiz. Doktorların sık sık tavsiye etmesi sebebiyle neden kullanılması gerektiği bazı insanlar tarafından hala bilinmemektedir. Diş ipinin faydalarını öğrendiğinizde siz de bir an önce kullanıma başlamak isteyeceksiniz.

Diş İpi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Dişlerde oluşan tartar, yalnızca diş fırçalamakla geçmemektedir. Diş aralarına klasik bir diş fırçası ile ulaşamazsınız. Böylece orada biriken kalıntılar zaman içerisinde dişinizde tartar oluşumuna sebep olur. İnsanların bilmediği nokta ise diş ipinin o aralıklara girebildiği ve temizleyebildiğidir. Diş ipi ile her gün bir defa dişlerinizin aralarını temizlerseniz tartar oluşumunun önüne büyük oranda geçmiş olursunuz.

İşte bu yüzden doktorlar, diş taşı temizliğine gelen hastalara sürekli olarak diş ipi kullanmaları gerektiğini öneriyor. Diş fırçalamak zaten gerekli bir eylem, bunun yanı sıra diş ipi de kullanmalısınız. Diş ipleri arasında yumuşak olanı tercih ederseniz diş ipinin diş aralarına rahatça girmesini sağlarsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu